Google Chrome sisteminizi rahatlatacak

Google Chrome web tarayıcısının sistemlere getirdiği yük kullanıcılar için adeta bir işkence. Neyse ki şirket bunu çok yakında değiştiriyor. İşte detaylar.

Google Chrome sisteminizi rahatlatacak

Web tarayıcılarının zirvesindeki ad Google Chrome çoğu kullanıcının varsayılan web tarayıcısı durumunda. Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Safari gibi rakiplerinin karşı dimdik ayakta durmayı başaran Chrome ’un sistem belleği üzerindeki yükü ise maalesef büyük bir can sıkıntısı oluşturuyor. Google ise önemli bir güncelleme ile popüler yazılımının sorununu ortadan kaldıracak. Nasıl mı?

Microsoft’tan yenilikçi Edge kararı!

Microsoft, Windows 10 ile birlikte kullanıcılara sunduğu Edge internet tarayıcısını defalarca…

Google Chrome 55 ile sorun çözülecek

Engadget ’ın haberine kadar, yaşanılan sıkıntıların haberdar Google, Chrome 55 sürümü ile durumu başkalaştırmak niyetinde. Yükseltilecek olan JavaScript motoru doğruca zihin üzerindeki tartı azaltılacak.

Hali hazırda birçok modern websitesinin de JavaScript kullandığını düşündüğümüzde önemli anlamda fark yaratılacağına emin gözüyle bakılıyor. hаttа şirket New York Times, Reddit ve YouTube ’un da dahil olduğu deneme sitelerinde Chrome 53 sürümüne kadar yüzde 50 daha eksik RAM kullanıldığını saptama etmiş.

Chrome ile birlikte ayrı yazılımlar da çalıştırdığınızda farkı daha fazla hissedeceğiniz sürüm özellikle RAM miktarı eksik olanlar için az kalsın cankurtaran olacak.

Google Chrome 55 ne vakit çıkıyor?

Masaüstü sistemler için Chrome 55 sürümünün 6 Aralık tarihinde sunulacağı belirtilirken, bu sürümü şimdiden sınamak isteyenler önsürüm kodunu çalıştırabilecekler.

:: Chrome 55 ile aşırı hafıza kullanımı sorunu sizce en ince ayrıntısına değin ortadan kalkacak mı?

SDN

Author

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

taraftarium 24 bodrum escort